Červen 2008

Nový seriál, "Hry které moc neznáte díl 1:

29. června 2008 v 12:58 Serial: hry které moc neznáte
Rig'n'Roll:
Je pokračování slavné pevný automobilové série. Tentokrát hru svět je pravda-na-život. Francisco to San Diego, San Jose to Los Angeles. Hráči mohou závodit high-poháněná Semis podél tisíce mil od skutečné Kalifornské silnice, navštívíte-San Francisco na San Diego, San Jose do Los Angeles. Rig'n'Roll dodává hráči konečnému kamion řidičských zkušeností s autentickými modely nákladních automobilů a jejich interiérů, úplně nové fyziky a ohromující 3D grafiku mezi mnoha funkcemi. Nehledě na to, že nejpřesnější a inovativní simulace jízdy nákladních automobilů hra stále vyrábí, Rig'n'Roll immerses hráčů vevzrušující příběh s neočekávané finále, takže nové spojence a potýkali zrádní nepřátelé, které odhalí spiknutí, které bude otestovat své dovednosti na omezení.
Datum vydání: září 2008, podle tiskové zprávy o 505 a IC
Demo: Nebude žádné.
Pevný Truck:
Ruská verze byla, se nazývá: Hard Truck: Road to Victory. Má všechny vlastnosti řidičský simulátor a 3D akční hru. Hra má dvě úrovně - podloubí a simulátor. "Hard truck" je softlab-NSK první kamion řidičského hry.
odkaz k ztažení plné verze: http://www.classic-gaming.net/game/360/

Nový herní telefon z dílen Sony Ericsson

29. června 2008 v 12:25 Mobilní telefony
Určitě jste zaregistrovali, že v souvislosti s handheldem PSP se při jeho zrodu mluvilo jako o přístroji, mezi jehož funkcemi bude dost možná i telefonování. Tahle idea došla naplnění s programem Skype kompatibilním s touhle přenosnou konzolí a aby se to nepletlo, přichází nyní Sony s klasickým mobilem, který se pro změnu tváří být současně i sofistikovaným herním zařízením. Nejsou tu pochopitelně zdaleka tak vysoké ambice, co měla Nokia se svým N-Gage, ale posuďte sami.

Sony Ericsson v září uvede na trh mobil F305 vybavený pohybovým senzorem a vestavěnými hrami (bowling, rybaření a jezdectví) plně podporujícími uvedenou featuru, jakkoliv budou dostupné také klasické tlačítkové dispozice - po vzoru PSP půjde o známé buttony O a X. Baterie vám tady vystačí na nějakých 8 hodin hraní, při kterých můžete svými pohyby imitovat skutečné aktivity jako ve výše zmíněných činnostech, jenom u jízdy na koni si to nějak nedovedu představit:o) Sluší se podotknout, že s tímhle záměrem tady už byl v roce 2005 mobil od LG Electronics, který měl ve výbavě herní lyžování ovládané právě pomocí naklánění přístroje (takže ještě před příchodem Wii a hitů jako je Wii Fit, odkud vede tematická poznámka k Balance Boardu).
Ale vraťme se zpátky k Sony, kde vydaly nové verze firmwaru pro PSP, jakož i PS3. V případě PSP jde o update 4.00, u něhož je asi nejzásadnější funkce možné změny rychlosti přehrávání videa a implementace Google vyhledávače v XMB. Asi nikoho nepřekvapím informací, že ochrana PSP byla již záhy po uvedení multifunkčního přístroje na trh prolomena a že ani časté firmwarové updaty nic nenadělají s tímhle statusem, který na jednu stranu napomáhá v prodejích hardwaru, ale softwaru se už tolik nedaří. Sony prý chystá v dohledné době blíže nespecifikované kroky, které by měly vést k nápravě situace, s níž opravdu nejsou příliš spokojení!

Abych to ale nezamluvil, ještě tu je PS3 a aktuální firmware 2.36, který také nic mimořádného nepřináší, toliko vylepšení kompatibility při přehrávání vybraných PSX her. Skutečně zajímavým bude až firmware 2.40, v němž Sony oznámila, že umožní přístup do XMB (Xross Media Bar - základní uživatelské rozhraní) i při hraní, jako tomu je ostatně
už nějaký ten pátek na X360, a dále, že zde budou tzv. trofeje. Zbrusu nová featura, o které se brzy (patrně na E3) dozvíme více. Opět něco na způsob viděný již na X360, řeč je Achievementech (v tomhle případě bodových oceněních za splnění určitých herních úkolů), ale dá se očekávat, že Sony to tady, též s ohledem na PlayStation Home, pojme ve velkolepějším stylu. Pohříchu datum vydání 2.40 firmwaru nebylo ozřejmeno.
zdroj: Shacknews

AMD Radeon HD 4850 testy

29. června 2008 v 12:21 Hardware
AMD v předstihu uvolnilo informační embargo na nový Radeon HD 4850. Důvod je prostý, chce tak odpoutat mediální pozornost od uvedení GeForce GTX 280. Dlužno dodat, že se mu to zatím daří. Hlavně proto, že jde o kartu, která bude nabízena za 199 dolarů. NVIDIA zareagovala promptně, už oznámila příchod od výroby přetaktované GeForce 9800 GTX+, která bude mít pracovní frekvence 738 MHz pro jádro a 1836 MHz pro paměti. Pak to asi bude tak, že 9800 GTX+ bude za 229 dolarů a klasická 9800 GTX za 199 dolarů.

Ale zpět k Radeonu HD 4850, jeho technické specifikace jsou následující. Čip je RV770, s 800 Unifikovanými Shadery v jádru (ale jen s 16 výstupními ROP jednotkami). I tento Radeon je s podporou pro DirectX 10.1, OpenGL 2.1, s taktem jádra 625 MHz. Karta má 512 MB paměti GDDR3 na 993 MHz a 256 bitovou paměťovou sběrnici. Výrobní proces zústáva 55 nm. Co se týká výkonu, z provedených měření vyplývá, že Radeon HD 4850 je v mnoha hrách výkonnější než GeForce 8800 GTX, stejně tak 9800 GTX, na nejnovější grafické karty NVIDIE, jako je GeForce GTX 280 a GTX 260, však ani zdaleka nemá. Rozdíly se naopak zvětšují s náročností hry a rostoucím rozlišením.


Obrázky z ČSLA III

8. června 2008 v 12:51 Arma
Maa z ČSLA studia zveřejnil na BI fóru několik zajímavých nových obrázků z ČSLA 3 módu. Na screenech je obrněný transportér OT-64 SKOT a těžký terénní nákladní automobil Tatra 813 8x8 Kolos.


Škoda Felicia updated

8. června 2008 v 12:38 Arma addons
Pack českého modelu značky Škoda Felicia v několika verzích a provedení pro vaše civilní mise do hry Arma.


Verze 1.6.2008

2. června 2008 v 0:27 Operation Flashpoint addons
Dnes vám přinášíme novou verzi MHD Nogova stgev do operation flashpoint, tato verze přináší změny na lince číslo 2 a 18, jednu výluku na lince číslo 16 ( linka je nahrazena linkou číslo 36 ) Linka číslo 36 jede po trase Chodov, náměstí - Chebská - Tašovice - Hory - Chodov, Doubí ( uzavřena komunikace st. chebská - na výšině ). Poslední změnou je zavedení linky číslo 30, která jede po trase Moldava MHD - Pražská ( T ) - U Jara - Severní - Jenišov - Hory, linka jezdí jen o pracovních dnech a to ve špičce. Další informace zde. Tato linka vznikla po doknčení rekonstrukce silnice Moldava, severní - Jenišov. Na lince vznikly také nové stanice MHD ( Moldava, severní - Jenišov, rozcestí - Tašovice, rozcestí ) Verzi vám jako minule přinášíme pro editor misí, single player a pro síťovou hru, stahujte zde. Na prvním obrázku vydíte novou zastávku v pozadí Moldava, severní.
Zastávka Moldava, severní, v pozadí nová kžižovatka Moldava, průmyslová zona.
Pohled na křižovatku od výjezdu Moldava průmyslová zona.
Výjezd od Jenišova.
Nová silnice Moldava, severní - Jenišov, v pozadí obec Jenišov.
Jenišov, rozcestí.