Nový herní telefon z dílen Sony Ericsson

29. června 2008 v 12:25 |  Mobilní telefony
Určitě jste zaregistrovali, že v souvislosti s handheldem PSP se při jeho zrodu mluvilo jako o přístroji, mezi jehož funkcemi bude dost možná i telefonování. Tahle idea došla naplnění s programem Skype kompatibilním s touhle přenosnou konzolí a aby se to nepletlo, přichází nyní Sony s klasickým mobilem, který se pro změnu tváří být současně i sofistikovaným herním zařízením. Nejsou tu pochopitelně zdaleka tak vysoké ambice, co měla Nokia se svým N-Gage, ale posuďte sami.

Sony Ericsson v září uvede na trh mobil F305 vybavený pohybovým senzorem a vestavěnými hrami (bowling, rybaření a jezdectví) plně podporujícími uvedenou featuru, jakkoliv budou dostupné také klasické tlačítkové dispozice - po vzoru PSP půjde o známé buttony O a X. Baterie vám tady vystačí na nějakých 8 hodin hraní, při kterých můžete svými pohyby imitovat skutečné aktivity jako ve výše zmíněných činnostech, jenom u jízdy na koni si to nějak nedovedu představit:o) Sluší se podotknout, že s tímhle záměrem tady už byl v roce 2005 mobil od LG Electronics, který měl ve výbavě herní lyžování ovládané právě pomocí naklánění přístroje (takže ještě před příchodem Wii a hitů jako je Wii Fit, odkud vede tematická poznámka k Balance Boardu).
Ale vraťme se zpátky k Sony, kde vydaly nové verze firmwaru pro PSP, jakož i PS3. V případě PSP jde o update 4.00, u něhož je asi nejzásadnější funkce možné změny rychlosti přehrávání videa a implementace Google vyhledávače v XMB. Asi nikoho nepřekvapím informací, že ochrana PSP byla již záhy po uvedení multifunkčního přístroje na trh prolomena a že ani časté firmwarové updaty nic nenadělají s tímhle statusem, který na jednu stranu napomáhá v prodejích hardwaru, ale softwaru se už tolik nedaří. Sony prý chystá v dohledné době blíže nespecifikované kroky, které by měly vést k nápravě situace, s níž opravdu nejsou příliš spokojení!

Abych to ale nezamluvil, ještě tu je PS3 a aktuální firmware 2.36, který také nic mimořádného nepřináší, toliko vylepšení kompatibility při přehrávání vybraných PSX her. Skutečně zajímavým bude až firmware 2.40, v němž Sony oznámila, že umožní přístup do XMB (Xross Media Bar - základní uživatelské rozhraní) i při hraní, jako tomu je ostatně
už nějaký ten pátek na X360, a dále, že zde budou tzv. trofeje. Zbrusu nová featura, o které se brzy (patrně na E3) dozvíme více. Opět něco na způsob viděný již na X360, řeč je Achievementech (v tomhle případě bodových oceněních za splnění určitých herních úkolů), ale dá se očekávat, že Sony to tady, též s ohledem na PlayStation Home, pojme ve velkolepějším stylu. Pohříchu datum vydání 2.40 firmwaru nebylo ozřejmeno.
zdroj: Shacknews
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama