Tiscali: ArmA 2 - další dojmy

12. listopadu 2008 v 21:18 |  Arma 2

Civilisté s vlastním životem
Ve hře se tedy konečně vyskytují civilisté, kteří některým hráčům tak chyběli v prvním dílu ArmA. Pro zajímavost: modelování sličné dívky zabralo jednomu grafikovi tři týdny. "Kromě toho, že civilisté samozřejmě reagují na okolní podněty, mají svůj pud sebezáchovy a mohou být neocenitelným zdrojem informací pro hráče, žijí rovněž svým vlastním životem. Budou chodit do práce, mezi sebou se navštěvovat a třeba obdělávat svoji zahrádku," zmínil realistické chování vesničanů Marek Španěl.
Oproti původním předpokladům budou nakonec ve hře přítomna zvířata od domácích miláčků, jako jsou psi a kočky, přes krávy a ovce až po volně žijící zvěř včetně divočáků, medvědů, jelenů nevyjímaje ani ptactvo. V době prezentace ještě nebylo rozhodnuto, zda bude fungovat potravní řetězec a zda si tedy budou predátoři pochutnávat na svojí kořisti.
Uvěřitelnost prostředí
Co se týče realističnosti celého ekosystému, už teď je jasné, že stromy v průběhu času neporostou. Piplání se zaléváním stromečků v lesní školce by asi stejně nikoho nebavilo a vývojáři směřovali svoje úsilí trochu jiným směrem. Kromě denních cyklů a různých efektů počasí se můžete těšit na nový rozměr nočních misí, které nebudou pouze způsobem pro snadnější postup skrze nepřátelské linie.
"Hvězdy nejsou pouze tečky namalované na pozadí, ale jedná se o skutečné objekty a bude se podle nich dát navigovat a orientovat se v krajině. V noci navíc nebude nikdy úplná tma, protože právě hvězdy a měsíc jsou sami o sobě zdroji světla, pokud ovšem bude mít hráč štěstí na nezamračenou oblohu a hvězdy nepřezáří lampy pouličního osvětlení nebo jiné reflektory," poznamenal jeden z vývojářů z Bohemia Interactive Studia.

Celý článek zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kamca kamca | Web | 12. listopadu 2008 v 21:21 | Reagovat

u mě na blogu je bleskovka tak se zapoj!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama