Město Ostrov & MHD Ostrov

21. dubna 2018 v 21:07 |  Omnibus Simulator Projekty
Město Ostov dřívě značeno Ostrov na Ohří je druhým největším městem v Karlovarské okrese. Počet obyvatel je cca 22 000 a sčítá paradoxně téměř půlku obyvatel Karlových Varů. Karlovarská MHD je poměrně velká a v budoucnu se ještě rozroste z důvodů Lázeňských hostů a velkého množství obchodů na území města které linky sponzorují a také obcí které chtějí MHD linky přímo do centra města.

Mapa Karlových Varů obsahuje město Ostrov, Hromadná doprava se neobejde bez zastávek MHD a IDPKV.
Zastávky MHD a IDPKV na území města Ostrov: Průmyslová Zona I, Průmyslová Zona II, Zámek, Nádraží, Zámek, Bezručova - Poliklinika, Jídelna, Lídl, Zvláštní Škola, Ostrov - náměstí (výčet sčítá zastávky linek MHD a IDPKV pro verzi 6).
Dopravní Podnik Karlovy vary zde provozuje dočasně MHD v Ostrově. Dřívě zde provozoval státní podnik Čsad. Po divoké privatizaci a zavedení tzv. kapitalismu zde začal MHD provozovat soukromý dopravce který po nějakém čase zkrachoval a dopravu převzala společnost Ligneta s.r.o. Po nějakém čase zde město Ostrov se společností založil DP Ostrov s mnoha linkami a spoji ale rentabilita byla spíše nulová. Po roce fungování a slávy DP zkrachoval a musel práci ukončit. MHD převzala Karlovarská městská společnost DPKV a v Ostrově dopravu provozuje do dnes. Stejná společnost od roku 1996/1997 zde provozuje i příměstké linky z Karlových Varů do Jachymova, Božího Daru apod.
Mapa Karlových Varů obsahuje v první etapě linky MHD Ostrov číslo 1,2 a 3.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama