Pack Škoda 14TR

21. dubna 2019 v 9:53 |  Omnibus Simulator Modely
Model trolejbusu Škoda 14Tr je dvounápravový trolejbus se samonosnou karoserií. Její kostru tvoří vzájemně svařené prvky - rám, boční stěny, střecha a čela. Každý prvek je zhotoven z ocelových profilů a ze svařených lisovaných dílů. Kostra karoserie je pokryta ocelovým plechem, část pod okny je tepelně izolovaná a odhlučněná antivibračním nátěrem. V interiéru jsou stěny obloženy umělohmotnými deskami. V pravé bočnici jsou umístěny dvoje (u části vozů na export) nebo troje dvojkřídlé skládací dveře. Příčně umístěné sedačky pro cestující jsou potaženy koženkou.


V případě elektrické výzbroje bylo využito výhod posledních sérií trolejbusu 9Tr - tyristorové pulzní regulace.

Vozy nulté (ověřovací; označeny 14Tr0) a první (14Tr01) výrobní série měly problémy s pevností karoserie. Zatímco u vozů 14Tr01 byly problémy vyřešeny dodatečným zesíleném vozové skříně,[1] trolejbusy 14Tr0 byly pro poddimenzování karoserie poměrně brzo vyřazovány.[2] Trolejbusy vyrobené v dalších sériích už měly vozovou skříň zesílenou (silnější sloupky mezi okny a dveřmi, zesílený rošt vozů).

V roce 1995 byla zahájena souběžná produkce modernizované verze 14TrM, od poloviny 90. let byly vyráběny i speciální exportní varianty 14TrE a 14TrSF. Výroba původního typu 14Tr byla ukončena v roce 1999, vozy 14TrM byly produkovány nadále.

Od roku 2002 probíhala v ostrovském závodě Škody, kde se od roku 2004 kompletní trolejbusy již nevyrábí, výroba náhradních vozových skříní, které byly určeny pro neopravitelně poškozené vozy

Proti minulé betaverzi byly na modelu vylepšeny scripty, nové zvuky, textury a pohledy jak z kabiny řidiče nebo prostoru pro cestující.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Admin Admin | E-mail | 30. dubna 2019 v 17:47 | Reagovat

jestli bych ste chtěli něco poslat do OMSI 2 tak sa mi odzvite na gmail slesarfilipko@gmail.com.
UPOZORNENIE!

2 OKEJ OKEJ | 30. dubna 2019 v 17:47 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama