Sowtfare

Microsoft představil Windows 8. Už dnes si je můžete stáhnout

29. února 2012 v 18:54
Vyzkoušejte zdarma testovací verzi nových Windows 8 která nese označení Consumer Preview (W8 CP) a oproti dříve uvolněné vývojářské variantě ukáže mnohem více funkcí což je skvělá zpráva.
Šéf divize Windows Steven Sinofsky ve středu v Barceloně představil nejnovější veřejnou betaverzi nového operačního systému Windows. První verze, která byla již uvolněna dříve byla určena pouze pro vývojáře aplikací, společnost Microsoft v kódu OS provedl přes 100 tisíc dalších změn. Windows 8 přináší absolutně největší změnu od dob Windows 95. Stejný systém je určen pro ovládání dotykem i standardně pomocí klávesnice a myši.
Mezi základní funkce patří i například propojení s cloudem (tedy virtuálním internetovým prostorem pro vaše data i služby - například SkyDrive). Nastavení systému lze sdílet na více strojích ať už je to například notebook, tablet nebo stolní PC a to jen díky díky jednotnému přihlášení přes účet Microsoftu.

Minimální požadavky jsou stejné jako pro Windows 7: 1GHz procesor, 1 GB RAM a 16 GB místa na disku. Pro vyzkoušení nových dotekových funkcí se ovšem vyplatí nainstalovat systém na silnější stroj s obrazovkou podporující multitouch.
Upgrade z Windows 7 umožní zachovat všechny nainstalované programy, veškerá vaše data a uživatelské účty. Při aktualizaci z Windows XP (nebo z předchozích Preview) se zachovají jen data a uživatelské účty.

Download Windows 8:
64 bitová verze OS
32 bitová verze OS

PC jako v Evropě dominantní herní platforma?

8. července 2008 v 21:57

Podle Microsoftu tomu tak je. Resp. podle vyjádření Microsoft Games Studios Europe, kde tvrdí, že sice podporují PC a X360 herní segment rovný dílem, ale zákazníci rozhodně nemohou čekat, že se vybrané tituly současně objeví na konzoli od Microsoftu a PC. Tahle strategie by údajně vážně poškodila právě konzolovou verzi, neboť v Evropě je výrazně silnější PC trh. Což dokumentuje Peter Zetterberg z MGS Europe na příkladu Německa, kde uvádí hypotetické srovnání - pokud by se zde objevila nová hra z Halo série, současně pro Xbox 360 a PC, PC verze by prý pro sebe urvala 80% prodejů. Věru zajímavé prohlášení ve vztahu ke Starému světu, protože pokud se podívám na s přehledem největší trh v Evropě, do Velké Británie, v případě souběžně vydaných multiplatformových verzí vyhrává vždy ta konzolová! Přičemž v pravidelných týdenních žebříčcích zohledňující tamní prodeje softwaru je mezi čtyřicítkou nejžádanějších her bez rozdílu formátu PC kousků vždy takové "enormní množství", že by mi na jejich spočítání stačily prsty na jedné ruce.

Vypadá to spíše, že si Microsoft začíná cíleně budovat image Windows Vista - jako pokrokové a všeobecně oblíbené herní platformy, pro níž se chystají nejenom vysoko rozpočtové hry, ale také casual hříčky. K nimž se dostanete kupř. skrze plánovanou MS účast v rozhraní označovaném jako komunitní síť, která není určena jenom pro samotný akt hraní, ale rozšířenou interakci mezi jednotlivými uživateli, což do značné míry připomíná službu Xbox Live konzole X360. Není bez zajímavosti, že navzdory výše anoncované rovnocenné podpoře PC a konzolového hraní ze strany Microsoftu mají kupř. v Blizzardu na věc trochu jiný názor. Na serveru Gamasutra se totiž vyjádřil mj. Paul Sams z exekutivy firmy Blizzard v tom smyslu, že MS mnohem více upřednostňuje X360 a PC odsouvá na vedlejší kolej, což svým způsobem dává smysl. Nicméně apeluje na MS, aby tento svůj postoj přese všechno přehodnotil. Sams se svým požadavkem přišel tak trochu s křížkem po funuse, neboť Microsoft se i díky zde načrtnutým řádkům začíná tvářit, že je pro něj PC hodně důležité.

Jelikož prim na herní scéně aktuálně hraje Nintendo (Wii a DS) a koneckonců i PS3 ve Starém světě v poslední době vykazuje o poznání lepší výsledky než X360 (byť zrovna UK do tohoto počítání nepatří), nezbývá tady MS nic jiného, než rozhýbat PC byznys. Tedy ještě vedle možnosti oslovit s konzolí X360 trochu jinou herní obec a zákazníky, s hrami jako je např. Viva Piňata. Každopádně to bude mít velmi těžké, sedět dostatečně pevně na dvou židlích.
zdroj: GamesIndustry.biz
 
 

Reklama